Trh s podíly nemovitostí nabývá v dnešní době na stále větším významu. Až doposud však neexistovala uspokojivá platforma, kde by bylo možné své podíly na nemovitostech efektivně obchodovat. A právě v reakci na tento nedostatek vzniklo online tržiště Portál Podílů. Hlavním cílem je poskytnout široké veřejnosti přehledný prostor pro inzerci podílů nemovitostí s řadou užitečných nástrojů a služeb pro správu Vašeho nákupu i prodeje.

Nový web Portál Podílů nabízí svým uživatelům z řad široké veřejnosti unikátní prostor pro obchod a investice na poli podílů nemovitostí, který v českém prostředí doposud chyběl. Na velkých realitních serverech se sice inzerce podílů občas objevují, ale vzhledem ke svému hlavnímu zaměření na prodej nemovitostí jako celku nejsou tyto platformy pro obchodování podílů ideálně přizpůsobené. Hlavní ambicí Portálu Podílů je tak vyčlenit specifický prostor v rámci realitního trhu, který je určený přímo pro obchodování podílů nemovitostí a vše, co s touto problematikou souvisí. Vedle efektivního propojení prodejců a kupců zde tak uživatelé najdou i celou řadu užitečných informací, nástrojů a uživatelských funkcí, stejně jako nabídku užitečných služeb od prověřených partnerů.

Dynamická příležitost na trhu nemovitostí

Prodávat a investovat je zde možné do podílů na budovách, pozemkových parcelách i tzv. jednotkách, což jsou zpravidla byty, ateliéry, nebytové prostory a podobně. Tento nástup tak odráží nejen potenciál nových investičních příležitostí, ke kterým současná situace na realitním trhu vybízí, ale i zájem vlastníků o možnost odprodeje dílčích podílů ze svých nemovitostí.

Užitečné funkce pro pohodlnou správu Vašich podílů

Unikátnost webu, jakožto tržiště podílů, spočívá zejména v jeho integrovaných funkcích. Mezi ty nejdůležitější patří zajisté možnost nastavení automatického hlídání prodeje podílů (jakéhosi “hlídacího psa”) a samostatné rozhraní “klientské investiční zóny”, která Vám poskytne detailní přehled o Vašich investicích. V této zóně lze například zobrazit přehled vývoje realitního trhu v poměru k aktuálně nabízeným podílům, počet návštěvníků u nabízených inzerátů, notifikace při projevení zájmu, záznamy o komunikaci, grafy, analytické nástroje a další. (pozn.: funkce se budou postupně přidávat)

Nadstandardní služby našich ověřených partnerů

V rámci projektu připravujeme pro uživatele Portálu Podílů i řadu zajímavých partnerských služeb. V první řadě se jedná zejména o poskytování edukativních informací a odborných tipů. Ty jsou v rámci Portálu Podílů uživatelům volně dostupné zdarma. Pro specifičtější případy a individuální poradenství nabízíme také možnost konzultace s našimi partnerskými odborníky.

Investujte chytře a informovaně

Souběžně s platformou portalpodilu.cz spouštíme i edukativní web podily.cz. Jeho smyslem je přinášet investorům nekomerční vzdělávací obsah, který by měl svým čtenářům poskytnout detailní informace o tomto způsobu investování. Dozvíte se zde, jak správně vstoupit do investičního podílového spoluvlastnictví a jak probíhá společný prodej nemovitostí několika vlastníků. Najdete zde užitečné informace o krátkodobých, střednědobých i dlouhodobých investicích. Rozebereme problematiku scelování nemovitostí a maximalizace zisku, dědictví podílu, uchování peněz v podílovém spoluvlastnictví a mnoho dalších témat. Vedle klasických blogových článků zabývajících se stěžejními tématy, zde navíc naleznete i rozhovory se zajímavými osobnostmi a experty z oboru ve formě podcastů.


Jan Kučera

Od roku 2015 pracoval ve společnosti Adol Monitor s.r.o. Ze své pozice obchodního ředitele se začal podílet na vývoji nových produktů a služeb společnosti. Specializoval se na vytváření dlouhodobých obchodních vztahů s realitními kancelářemi, makléři a investory. Využíval zkušeností z IT a know-how k sestavování jedinečných služeb pro rozvoj podnikání v realitách. V dubnu 2022 založil se společníkem JKMP Trade s. r. o. a vytvořili platformu www.portalpodilu.cz, která funguje jako tržiště nemovitostí v podílovém spoluvlastnictví.